Архів новин  

   
   
   
   
   

Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Юрист Диканського бюро правової допомоги допомогла учаснику бойових дій поновити строк для прийняття спадщини після смерті батька

Деталі

images060220192

У січні 2018 року до Диканського бюро правової допомоги звернувся мешканець Диканського району К. з проханням допомогти в питанні поновлення строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька.

Чоловік повідомив, що в листопаді 2016 року помер його батько. Після смерті якого громадянин К. не зміг у встановлений законодавством шестимісячний строк звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки протягом усього цього часу він перебував на військовій службі у Збройних Силах України, під час проходження якої брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. У лютому 2018 року, повернувшись зі служби та звернувшись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, він отримав відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв’язку із пропуском шестимісячного строку, який встановлений для прийняття спадщини.

Для надання йому безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено заступника начальника відділу «Диканське бюро правової допомоги» Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмилу Маценко.

Фахівець бюро проаналізувала ситуацію та роз’яснила, що відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Згідно ж п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому поважними є причини, які пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Людмила Маценко підготувала цивільний позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому зазначила, що причини пропуску її клієнтом вищевказаного строку можна вважати поважними та навела відповідні обґрунтування.

Судом було враховано твердження фахівця бюро правової допомоги про те, що у спадкоємця були реальні перешкоди для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріуса, і 29 листопада 2018 року рішенням Кобеляцького районного суду Полтавської області позов громадянина К. було задоволено в повному обсязі та визначено йому додатковий строк для подання вищевказаної заяви протягом трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду.

Нагадуємо, що реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України громадяни можуть, звернувшись до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

   
   

   

ATO

   

   

   
   

Адвокатам