Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 49 гостей та відсутні користувачі

   

Як вирішують питання правової спроможності громад на Полтавщині дізналися учасники Міжнародної конференції у м.Тбілісі

Деталі

IMG 6356

Вчені з Грузії, України та інших країн зібралися з 2 по 6 квітня 2017 року у м. Тбілісі в Грузії  для участь у роботі Міжнародної міждисциплінарної конференції «Сталий розвиток 2030: економічна, соціальна, екологічна та політична складові». Участь у даному заході взяв перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, доктор наук з державного управління, професор Микола Лахижа.

Міжнародна міждисциплінарна конференція організована Інститутом Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці (ІIASC) спільно з польською Фундацією АDD. Учасники зібрання мали можливість виступити з наковими доповідями та   пройти наукове стажування, яке  забезпечувала польська освітня фундація ADD (Варшава, KRS: 0000502104).

Учасників конференції привітали керівники Тбіліського державного університету, факультету економіки і бізнесу та Інституту Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці.

Роль ООН у досягненні цілей сталого розвитку розкрита у доповіді Керівника офісу ООН у Грузії Нільса Скотта. У своїх доповідях представники Управління стійкого розвитку Міністерства економіки і стійкого розвитку Грузії Давид Авадзе, професори Тбіліського державного університету Іосиф Хелашвілі, Елгудж Меквабішвілі та Георгій Гаганідзе  розкрили прогрес Грузії  у досягненні цілей сталого розвитку.

У доповідях українських вчених представлені результати теоретичних досліджень стійкого розвитку та аналіз проблем проведення реформ в  Україні. Зокрема, у доповіді Миколи Лахижі на тему «РОЗВИТОК ПРАВОВОЇ СПРОМОЖНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛТАВЩИНИ)»,  яка прозвучала під час пленарного засідання, було розкрито завдання  децентралізації в Україні та роль у цьому процесі системи безоплатної правової допомоги.IMG 6510

«Процес децентралізації публічного управління передбачає розширення повноважень та посилення спроможності територіальних громад у всіх сферах їх діяльності. Важливим є розвиток правової спроможності, яку ми розуміємо як правову здатність усвідомлювати та захищати інтереси громадян, що є їх мешканцями. Водночас, доцільно мати на увазі й розвиток «правових можливостей», тобто умов, сприятливих для зростання їх правового потенціалу та задоволення інтересів громадян» - відзначив Микола Лахижа.

Після успішного завершення програми конференції її учасникам видано сертифікат від Інституту Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (Польща).

Захід дозволив не лише обговорити наукові підходи для вирішення питань, які обговорювалися під час проведення конференції, а й поспілкуватися з своїми колегами з інших країн у дружній, невимушеній атмосфері.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.