Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 50 гостей та відсутні користувачі

   

Як протидіяти домашньому насильству говорили учасники круглого столу

Деталі

141120192

Про домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу говорили сьогодні учасники круглого столу, який відбувся в Головному управлінні Національної поліції Полтавської області. Учасниками зібрання стали представники поліції, структурних підрозділів облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування міста, освітяни і медики.

Долучився до заходу і заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко.

«На профілактичному обліку поліції перебуває понад 1200 кривдників, 69 з яких жінки. Заборонні приписи отримали понад 300 домашніх «тиранів»», - повідомила очільниця дільничних офіцерів поліції області Жанна Ахіджанян.

За її інформацією, з приводу фактів домашнього насильства склали понад 1600 адміністративних протоколів та зареєстрували понад 30 кримінальних проваджень. 10 домашніх кривдників отримали підозри про скоєння кримінального правопорушення та 7 обвинувальних актів скерували на розгляд судів.14120191

З метою вчасного реагування на факти домашнього насильства Національна поліція запровадила мобільні групи реагування на факти домашнього насильства. Така група у Полтаві з’явилася на початку липня цього року. Відтоді працівники мобільної групи опрацювали близько півтисячі викликів, склали відносно кривдників 53 адміністративні матеріали.

Під час зустрічі учасники розглянули й проблеми, що ускладнюють роботу поліції і фахівців при реагуванні на виклики. Зокрема, дільничний офіцер поліції Роман Дорош, який входить до складу мобільної групи, вважає найбільшою прогалиною – відсутність можливості ізолювати «насильника», від дій якого потерпає родина.

За його інформацією у Полтаві лише за період роботи мобільної групи поліція винесли 56 термінових заборонних приписів. З-поміж них 52-м кривдникам заборонили вхід і перебування в місці проживання жертви, 55-м – спілкуватися з нею, а 49-х зобов’язали залишити місце проживання.

«З січня минулого року право на безоплатну вторинну правову допомогу також отримали особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також діти. Тобто вони можуть отримувати не лише безоплатні консультацій, а послуги стосовно захисту, представництва їх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.», - поінформував заступник директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Ігор Клименко.

14112194

За результатами заходу сторони обговорили варіанти розв’язання проблемних питань і налагодження ефективної комунікації між органами і службами.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Також цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 для надання роз’яснень законодавства. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479.