Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 78 гостей та відсутні користувачі

   

Визначали пріоритети у роботі та обмінювалися позитивним досвідом

Деталі

viber image0805

         Традиційно у Регіональному центрі проводяться апаратні наради за участю директорів місцевих центрів та працівників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. Подібні заходи дозволяють обговорити актуальні питання у діяльності системи безоплатної правової допомоги у регіоні, виявити проблемні питання, шляхи їх усунення, позитивні напрацювання місцевих центрів тощо. 8 травня 2018 року у Регіональному центрі відбулася чергова нарада під головуванням директора Олександра Черчатого.

Цього разу учасники наради обговорили питання щодо удосконалення діяльності Другого полтавського МЦ та результати моніторингу місцевих центрів протягом 1 кварталу 2018 року.

Директорка Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД Людмила Бубир повідомила кількісні показники у роботі щодо надання первинної та вторинної правової допомоги в розрізі місцевого центру та бюро правової допомоги, розповіла про напрацювання місцевого центру у напрямі надання правової допомоги у рамках роботи мобільних та дистанційних пунктів та акцентувала увагу на кількісних показниках у роботі щодо надання вторинної правової допомоги як фахівцями місцевих центрів, так і адвокатами, поінформувала про стан оплати праці адвокатів.

Людмила Бубир також повідомила про позитивні напрацювання місцевого центру з питань правопросвітництва, здійснення інформування у ЗМІ, прийняття програм правової освіти в районах, які знаходяться під юрисдикцією місцевого центру.

За словами керівниці місцевого центру задля покращення діяльності центр ставить перед собою такі завдання як продовження роботи щодо першочергового залучення штатних працівників Центру для надання БВПД, скоротивши до мінімуму її надання адвокатами, з якими Центром укладено контракти, роботу в напрямі розроблення та затвердження програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги з новоутвореними об’єднаними територіальними громадами.

Як позитив у роботі Людмила Бубир відзначила, що для зручності працівників, враховуючи їх пропозиції та рекомендації щодо оперативного заповнення щоденної статистичної звітності, інших затребуваних звітностей з даного напрямку роботи відділом підтримки та розвитку інфраструктури Центру розроблено відповідну Google-форму. Крім того, відповідна форма розроблена з питань розгляду письмових звернень про надання БВПД, що дозволяє оперативно комунікувати між відділами Центру, одночасно працювати фахівцям та здійснювати контроль за своєчасністю розгляду.

У ході наради головний спеціаліст відділу моніторингу Регіонального центру Анжела Хоменко розповіла, про те що у І кварталі 2018 року робочою групою РЦ проведено чотири виїзних спостереження за діяльністю МЦ. Під час моніторингу були детальніше вивчені питання надання БВПД (зокрема дотримання термінів прийняття рішення про надання БВПД, перевірка комплектності актів та правильність розрахунків) та управління персоналом (зокрема дотримання посадових інструкцій працівників МЦ).

«Об’єктом моніторингу були питання надання БППД та БВПД; проведення правопросвітницької роботи; здійснення представництва у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; якість роботи з клієнтами в частині доступу до БПД; взаємодія з іншими суб’єктами надання БППД; стан матеріально-технічного забезпечення; участь у реалізації грантових проектів; управління персоналом; активізація роботи МКМР та забезпечення розробки та прийняття і реалізації місцевих програм», - додала фахівчиня Регіонального центру.

Аналіз показників діяльності МЦ та Бюро за І квартал 2017-2018 років показує динаміку зростання у всіх чотирьох МЦ, зокрема у Першому МЦ у 2 рази.

Також Анжела Хоменко розповіла про кількість звернень громадян, показники роботи офісів місцевих центрів, результати анкетувань, кількість виданих доручень працівникам та адвокатам.

Починаючи з цього року Регіональний центр запровадив нову форму роботи під час апаратних нарад – заслуховування інформацій місцевих центрів щодо їх діяльності, проблемних питань у роботі, кількісних показників, подальших завдань, які буде реалізовувати місцевий центр. Робота у такому форматі дозволяє більш детально проаналізувати діяльність кожного центру по всім напрямам діяльності та дає можливість почути як інформацію про досягнення та проблеми у роботі місцевих центрів.

За результатами наради учасники вирішили впровадити позитивний досвід роботи Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо використання у роботі Google-форми, що значно спростить роботу працівників місцевих центрів та завжди дозволить володіти інформацією з основних питань діяльності у повній мірі.

Цього ж дня у Регіональному центрі з надання БВПД у Полтавській області відбулося засідання керівної ради під час якої представники Регіонального та місцевих центрів обговорили питання щодо врегулювання проблемних питань, які виникають у діяльності місцевих центрів при уповноваженні працівників на надання БВПД і при перевірці надання БВПД. Про це поінформував колег заступник директора Регіонального центру Ігор Клименко.  

        Заступниця начальника відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Любов Гуржій повідомила про проблемні питання у роботі відділу. Під час зібрання учасники обговорили питання щодо удосконалення діяльності системи безоплатної правової допомоги в області та визначили механізми її реалізації.