Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

   

У Полтаві відкрилася фотовиставка «Правова допомога поруч»

Деталі

DSCN7248

Сьогодні в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відкрилася фотовиставка «Правова допомога поруч», яка триватиме до 25 жовтня.

На початку заходу учасникам заходу презентували відеоролики із прикладами позитивного захисту прав клієнтів системою безоплатної правової допомоги.

Участь у відкритті взяли представники системи БПД, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, благодійних організацій, засобів масової інформації, студенти Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

«Робота фахівців та адвокатів системи безоплатної правової допомоги із соціально вразливими категоріями громадян – це основна ідея, яка відображена у фокусі фотовиставки. Фотовиставка це яскравий приклад того, що держава створила дієвий правовий інструмент задля захисту своїх прав», - повідомив директор Регіонального центру Олександр Черчатий, відкриваючи фотовиставку.DSCN7130

DSCN7085

З вітальним словом до присутніх звернулися директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області  Іван Клочко та заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області Юрій Величко.DSCN7156

DSCN7184

DSCN7140

DSCN7204

«Назва фотовиставки «Правова допомога поруч» найточніше передає роботу фахівців системи безплатної правової допомоги. Фахівці системи надають первинну правову допомогу, соціально вразливі категорії населення отримують якісну вторинну правову допомогу адвокатів та фахівці системи БПД. Вони захищають права клієнтів у цивільних, кримінальних та адміністративних справах. Фахівці системи БПД проводять консультування у місцях несвободи, віддалених селах, геріатричних відділеннях, інформують про права під час правопросвітницьких заходів», - резюмува лаперша заступниця начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак.DSCN717221102019

 

DSCN7088

         Партнери Регіонального центру із числа представників Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я» подякували представникам   системи БПД за тісну співпрацю та презентували нові проекти.DSCN7223

На фотодокументальній виставці представлені 60 світлин з життя системи безоплатної правової допомоги. У фокусі — надання правової допомоги клієнтам, насамперед представникам та представницям соціально вразливих категорій населення.

Мета фотовиставки — привернути увагу до переваг створеного державою механізму захисту прав українців. Насамперед це вразливі категорії громадян — діти, учасники бойових дій на сході країни, літні люди та люди з інвалідністю, особи, які перебувають в місцях несвободи.

DSCN7098

DSCN7099

 

Загалом було відібрано 60 із понад 400 світлин, зроблених у червні – липні цього року під час щоденної роботи системи безоплатної правової допомоги в усіх регіонах країни.

На світлинах відображена робота фахівців регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, прийом громадян у бюро правової допомоги, робота адвокатів системи безоплатної правової допомоги. Також презентовано організацію роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до правової допомоги, у тому числі у бібліотеках та військових госпіталях, геріатричних будинках та будинках-інтернатах, слідчих ізоляторах та установах виконання покарань, а також за місцем проживання маломобільних клієнтів. Окрема увага приділена правопросвітницьким заходам для дітей, молоді, окремих вразливих соціальних груп, жителів віддалених населених пунктів тощо.DSCN724421102019

На світлинах — перемога у суді адвоката сироти-атовця, який під час бойових дій втратив усі документи і після повернення додому, не маючи коштів, з відчаю скоїв крадіжку. Клієнт з вадами слуху, дружину якого шахрайським чином обманули на значну суму коштів. Клієнтка, яка приїхала з іншого села, аби виселити з помешкання громадянського чоловіка. Інші клієнти та клієнтки, які звернулися за допомогою в оформленні спадщини, оскарженні відмови у виплаті пенсії, реалізації права на реабілітацію. Діти, які в ігровій формі дізнаються про свої права. Це консультування у контрольно-пропускному пункті на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями, у військовому госпіталі, у геріатричному будинку, у виправній колонії, у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, у парках та на вулицях міст і сіл.DSCN7095

DSCN7143

DSCN7119

Створена система безоплатної правової допомоги України є однією з найбільш розгалужених і прогресивних у світі. Ця система визнана успішною міжнародною спільнотою та громадянським суспільством і за результатами зовнішнього незалежного оцінювання відповідає стандартам та передовому досвіду Ради Європи.

Довідково. Вперше фотовиставка була представлена під час першої Київської міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги, що відбулася 10-12 вересня цього року. Полтава стала 5 містом, де презентується фотовиставка.

Фотовиставка підготовлена за підтримки проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою:м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Цілодобовофункціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги –0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.