Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

   

У літньому таборі « Я МАЮ ПРАВО» говорили про права дітей

Деталі

viber 2019 06 19 14 33 54

Які права має дитина, які вона має виконувати обов’язки, як система безоплатної правової допомоги захищає права дітей? Про ці та інші питання говорили з учасниками літнього табору « Я МАЮ ПРАВО», який діє на базі благодійного фонду «Карітас Полтава».

Заступниця начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко провела для дітей інтерактивний захід, під час якого діти мали змогу створити дерево прав дитини, на прикладі героїв казок дізнатися про те, які вони права реалізовували та які їх права були порушені.

Заступниця начальника відділу також повідомила, що діти мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме на представлення їх інтересів у суді, складання документів процесуального характеру як фахівцями системи БПД, так і адвокатами, які співпрацюють з нею. Під час заходу присутні дізналися про те, які права мають діти, як вони можуть їх реалізувати, які нормативно-правові акти в Україні спрямовані на захист прав дітей. Також не оминули поза увагою полтавських дітлахів і реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», його мету та корисність для дітей. viber 2019 06 19 14 34 29

viber 2019 06 19 14 34 25

Організатори заходу також наголосити дітям і про їх обовязки.

«Діти зобов’язані навчатися, дотримуватися вимог законодавства України, моральних та етичних норм, слухатися старших, чемно себе поводити, допомагати слабшим, виконувати вимоги статуту школи, берегти природу, пам’ятки історії та культури, шанувати державні символи. Адже зв'язок будь-якого громадянина з державою полягає у взаємних правах та обов’язках. Держава гарантує нам права, якими ми користуємося, а ми свою чергу маємо виконувати свої обов’язки» - додала Юлія Козаченко.

Беручи участь у юридичній вікторині, присутні мали змогу показати свої знання з правознавства.iber 2019 06 19 14 33 56

Під час інтерактивної гри «Правовий alias» діти мали змогу відгадати певне право, яке їм охарактеризували їх друзі по табору.viber 2019 06 19 14 34 01

Учасники літнього табору з захопленням взяли участь у грі, а отримані розмальовки з сюжетами казок та їх головними героями, значки, паспорти прав дитини та буклети із правами дітей викликали у них справжнє захоплення та азарт до гри.

Довідково. Табір діє з 03 червня, працює в дві зміни і є безкоштовним для деяких пільгових груп.

Подібний проект Благодійний фонд «Карітас Полтава» ініціювали вперше та ставили собі за мету розповісти дітям про їхні права та як їх захищати, адже однією зі складових всебічного розвитку дитини є висока правова культура.

Для учасників планують організувати заходи щодо інформування про захист своїх прав, юридичну просвіту, майстер-класи з самооборони, домедичної допомоги, повчальні відеоролики, тематичні квести, ігри, екскурсії та розваги.

Табір «Я маю право» працює щоденно, до кінця літа. Взяти в ньому участь можуть діти від 6 до 14 років. Загалом денний табір є платним, але є безкоштовним для таких пільгових категорій:

- діти від 6 до 14 років із багатодітних родин;

- діти від 6 до 14 років із малозабезпечених сімей;

- діти від 6 до 14 років із сімей учасників бойових дій, переселенців;

- діти від 6 до 14 років із сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Працює табір із 10:00 до 13:00 та з 14:00 до 17:00. Для участі обов’язкова довідка про стан здоров’я дитини та змінне взуття.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.