Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 46 гостей та відсутні користувачі

   

Семенівські дітлахи дізналися про свої права та обов’язки

Деталі

28052019lekciysemenivka

У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 28 травня 2019 року фахівці Семенівського бюро правової допомоги спільно з працівниками Семенівської центральної районної бібліотеки для учнів Семенівського НВК №1 ім. М.М. Хорунжого провели лекцію у формі гри на тему «Свої права ти добре знай, але обов’язки не забувай!».

Під час заходу фахівець бюро Тетяна Новобранець розповіла про основні права дитини закріплені законодавством. Серед загальних прав дитини, які гарантуються міжнародним та національним законодавством, як правило виділяють наступні: право на життя; право на охорону здоров'я і безоплатну кваліфіковану медичну допомогу; право на безпечні умови для життя і здорового розвитку; право на ім'я та громадянство;право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку;право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності; право на свободу совісті та релігійних переконань та інші права.28052019lekciysemenivka1

Для закріплення знань про права головний спеціаліст бюро провела низку ситуаційних завдань та разом із учнями 6 класу склали «Ромашку прав дитини». Говорили також і про обов’язки, адже право і обов’язок ідуть поряд. Наприкінці заходу школярам надали паспорти прав дитини.28052019lekciysemenivka2

Довідково. Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Нагадуємо, що Семенівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою:

смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341)91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділявихідний.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.