Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі

   

Продовжується Місячник правових знань

Деталі

2019 11 14 13 10 27

У Полтаві у навчальних закладах продовжується Місячник правових знань, який має на меті виховання свідомого, добросовісного і законослухняного громадянина і патріота держави. До участі у ньому залучаються і фахівці системи. Так, начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко поінформувала учнів Полтавської загальноосвітньої школи №18 про особливості юридичної відповідальності неповнолітніх.

Фахівчиня системи БПД розповіла про особливості дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної та кримінальної відповідальності, підставу для притягнення,вік з якого особа притягується до відповідальності та види покарань. Які застосовуються до неповнолітніх.

За словами Юлії Козаченко до осіб віком 16-18 років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються відповідні заходи впливу. Під адміністративною відповідальністю слід розуміти накладення на правопорушників загальнообов'язкових правил, які діють у державному управлінні, адміністративних стягнень, що зумовлюють для цих осіб обтяжливі наслідки матеріального чи морального характеру. Неповнолітні, які не досягли встановленого в законі віку 16 років є малолітніми і юридичній відповідальності, у тому числі адміністративній, не підлягають, оскільки визнаються нездатними усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. Крім того, адміністративна відповідальність неповнолітнього може настати тільки тоді, коли йому виповнилось 16 років саме до моменту вчинення протиправного діяння, а не до вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності. До неповнолітніх віком 16-18 років, які скоїли адміністративні проступки, можуть бути застосовані наступні заходи: зобов'язання публічно або в іншій формі вибачитись перед потерпілим; попередження; догана або сувора догана; передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, або під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

«Кримінальну відповідальність несуть особи, яким до вчинення злочину виповнилось 16 років. Але за деякі злочини кримінальна відповідальність може настати з 14 років. Особи, які вчинили злочин у віці з 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності за такі види злочинів: умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, умисне знищення або пошкодження майна; пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, вимагання, захоплення заручників, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство, зґвалтування, грабіж, терористичний акт, крадіжка, розбій, бандитизм, диверсія, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронної о органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави, угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом.» - додала вона.2019 11 14 13 11 43

Учням також розповіли про можливості скористатися послугами системи безоплатної правової допомоги та роздали буклети, що стосуються прав дітей та їх захисту.2019 11 14 13 46 35

Нагадуємо, що для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.