Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

   

Про захист прав учасників АТО говорили під час міжрегіональної конференції у м. Суми

Деталі

SuR 2017 04 21 3

21 квітня 2017 року відбулася підсумкова конференція на тему: «Знай! Вимагай! Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей» у Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У конференції взяли участь начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Сінчук, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко,  її заступниця Валентина Волобуєва, керівниця проекту «Знай! Вимагай! Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей» Ірина Стегній директори регіональних і місцевих центрів з надання БВПД Київської, Полтавської, Харківської, Луганської, Сумської областей, представники громадських організацій.

Учасники міжрегіонального заходу обговорили кращі практики, різні аспекти діяльності з питань захисту прав учасників АТО та можливості вирішення питань захисту прав як учасників АТО, так і їх сімей у рамках співпраці з різними інституціями та організаціями. Основним завданням зустрічі було напрацювання пропозицій щодо створення стратегії з недопущення порушення прав учасників АТО та членів їх родин, особливо через самоорганізацію всіх зацікавлених сторін, в першу чергу самих бійців, в питанні захисту та відновленні порушених прав, зокрема, і у судовому порядку.SuR 2017 04 21 4

«У рамках проекту «Знай! Вимагай! Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей», проведено низку тренінгів та регулярних лекцій для учасників АТО за участю юристів та представників громадських організацій, з бійцями навіть попрацював кваліфікований психолог»- - зазначила Ірина Стегній.

 Сам проект став можливим завдяки підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, а самі учасники АТО абсолютно позитивно оцінили наші дії. Тож ми не будемо зупинятися на досягнутому і продовжуватимемо спільну роботу у цьому напрямку».

Олена Демченко ще раз наголосила на необхідності уваги до проблем захисту прав учасників антитерористичної операції.

«Наразі у зв’язку з проведенням антитерористичної операції та тимчасовою окупацією території України найнеобхіднішим для нашої країни є захист прав учасників АТО та членів їх сімей, що здійснюється за закріпленим у законодавстві механізмом. Воїни АТО, які мають статус учасника бойових дій, мають право на отримання правових послуг системи безоплатної правової допомоги. Для підтвердження статусу можна звернутись до центрів або бюро правової допомоги, маючи при собі посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка». Крім того, як зазначила вона, зробити це можна навіть якщо військовий лише претендує на отримання такого статусу, адже це гарантовано законом.SuR 2017 04 21 2

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавськіій області,  звернув увагу учасників конференції на важливість проведення подібних заходів для покращення правової обізнаності та захисту прав учасників антитерористичної операції. Директор Полтавського РЦ розповів про позитивний досвід надання БВПД учасникам АТО у Полтавській області, з проблемами яких стикається чи не кожен учасник АТО, найчастіше це стосується збереження робочого місця та оплати праці на період часткової мобілізації, а також відмови призначення пенсій Управління пенсійного фонду України.SuR 2017 04 21 5

«На Полтавщині проводиться широка робота як щодо надання правової допомоги учасникам АТО, так і правопросвітницька діяльність задля належного інформування про їх права та механізми їх реалізації, а внесені  в січні 2017 року до законодавства зміни,  дозволяють даній категорії осіб скористатися послугами системи БВПД в більш повній мірі», констатував директор РЦ. 

Володимир Лаврик, голова громадської організації «Спілка ветеранів АТО у Сумській області», висловив подяку сумським фахівцям за надання правової допомоги: «Багато учасників АТО потребують допомоги з різних питань. Наприклад, буває, що боєць отримує поранення – але нікуди не встигає звернутися – тому що йдуть бойові дії. У результаті – стикається потім із правовими проблемами. Я хочу подякувати системі БПД, особливо нашому Регіональному центру – вони дійсно нам допомагають».

Олена Сінчук наголосила на тому, що юристи та адвокати, які працюють у системі правової допомоги, докладають всіх зусиль для забезпечення прав учасників АТО та членів їх родин. Вона зазначила: «За минулий рік та перший квартал 2017 року всього було зареєстровано 9 856 звернень від учасників АТО та членів їх сімей за правовою допомогою та консультаціями до місцевих центрів та бюро. Зокрема, 6 837 громадян звернулося – у 2016-му році, а вже тільки за перший квартал цього року – 3 019. Якщо вас турбують правові питання, радимо не зволікати, а звертатися до нас. І ми допоможемо вам їх вирішити!».

Нагадаємо, 5 січня нинішнього року вступили в силу зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, розширено коло осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу. Серед них – особи, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надається не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

zagal1

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.