Архів новин  

Червень 2019
По Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   
   
   
   
   

Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

   

Про урядову програму реімбурсації інформують фахівці Шишацького бюро правової допомоги

Деталі

080420190104

 Урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я, а з часом рецепти на ліки стануть електронними. Потенційно збільшиться кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше.

Також затверджено новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатні препарати.

Про правові можливості щодо захисту своїх прав інформують фахівці  Шишацького бюро правової допомоги.

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров’я України офіційно стає платником з програми реімбурсації. Зміниться принцип фінансування програми “Доступні ліки”.

Урядова программа реімбурсації – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету.

Слід зазначити, що рецепти на ліки стануть електронними, зросте кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки у будь-якій аптеці, незалежно від місця проживання. Усі аптеки, які виконають певний набір вимог, зможуть укласти договір з НСЗУ про реімбурсацію. Лікар випише рецепт, аптека відпустить препарат пацієнтові, а НСЗУ відшкодує гроші за договором безпосередньо аптеці.

Документи на внесення торгової назви лікарського засобу до Реєстру подаватимуться в елект­ронній формі. При цьому замість оригіналу довіреності, яка засвідчує повноваження заявника подавати заяву на таке внесення, дозволятиметься надсилати НСЗУ її копію. Планується, що на елект­ронні документи і копії таких документів накладатиметься електронний підпис заявника.

Що потрібно знати керівникам медичних закладів та лікарям для успішної роботи за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки»:

  1. Електронні рецепти на «Доступні ліки» матимуть право виписувати лікарі «первинки» – сімейні лікарі, педіатри й терапевти.
  2. Кожен лікар повинен мати на своєму робочому місці комп’ютер з підключенням до Інтернету та відповідним програмним забезпеченням для виписування електронних рецептів (про це мають подбати керівники медичних закладів).
  3. Лікар повинен мати навички роботи з програмним забезпеченням для виписування електронних рецептів уже в березні цього року.

Порядок електронного рецепта буде простим і дозволить мінімізувати ризик помилки при виборі препарату й дозування. Після успішного відпрацювання нових правил та механізму реалізації планується у 2021 році розширити програму реімбурсації «Доступні ліки». Так як більша кількість людей живуть зі складними захворюваннями і мали б стабільний доступ до необхідних ліків, оплачених Національною службою здоров’я України.

Нагадуємо, що послугами системи безоплатної правової допомоги можна скористатися у Шишацькому бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: с-ще. Шишаки, вул. Партизанська,2, тел. (05352) 9-24-13 та працює щодня з 9:00 до 18:00, крім вихідних днів.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

   

   

ATO

   

   

   
   

Адвокатам