Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 83 гостей та відсутні користувачі

   

Про програми надання безоплатної правової допомоги говорили під час заходу у Харкові

Деталі

0 02 04 b2c9dbea29e8a173575255aed4e14f0bae40c63adcd93ce62fb05cc1eb9872c3 full

13 листопада у м. Харкові відбулася  чергова презентація методичних рекомендацій «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», які є спеціальним посібником, що має на меті надати місцевим громадам практичні інструменти для розв’язання актуальних проблем громади через розроблення та реалізацію цільових програм надання безоплатної правової допомоги, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді.

Такі презентації проходять по всій Україні. Участь у заході в Харкові взяли представники місцевих громад, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади на місцях, надавачів послуг безоплатної правової допомоги поза системою БПД, фахівці системи безоплатної правової допомоги Луганської , Харківської та Полтавської областей.

Участь у заході взяв також перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Микола Лахижа. Він розповів присутнім про досвід прийняття та реалізації Програм правової освіти та правової допомоги у Полтавській області.           

«На Полтавщині прийнято обласну, 25 районних на 3 міські Програми правової освіти, якими передбачено виділення 1 409 644 грн. для реалізації основних заходів Програм, які є дієвим інструментом для розширення доступу громадян до правової допомоги в регіоні. Ці заходи передбачають як забезпечення населення області якісною правовою допомогою, так і проведення правопросвітницькоі діяльності в регіоні.» - повідомив Микола Лахижа.


Також він розповів про продовження робот щодо прийняття програм правової освіти та правової допомоги сільськими та селищними радами. Так, на даний час в області прийнята 31 така програма. Програмами правової освіти та правової допомоги сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад області передбачено також відповідне фінансування у сумі - 331 020 грн. на весь період їх дій.

«Кількість прийнятих Програм правової допомоги у Полтавській області говорить про важливість правової допомоги та правової освіти у регіоні, свідчить про ефективну фахівців системи БПД області з органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади щодо забезпечення місцевих громад якісними правовими послугами, які відповідають потребам цих громад.», - зазначив  перший заступник директора Регіонального центру.

За його словами, реалізуючи програми правової освіти та правової допомоги в області фахівці системи БПД області ставлять за мету не лише надавати правові консультації, а й проводити активну правопросвітницьку роботу, аби полтавці орієнтувалися у нормах чинного законодавства, знали свої права, вміли реалізувати та захистити їх на практиці.

Під час заходу  усі його учасники отримали примірник «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування».

Переглянути та завантажити посібник 

Довідково. Комунікативні заходи з презентації посібника розпочалися 11 жовтня та вже відбулися в усіх областях. Вони здійснюються за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні». Робота над створенням посібника методичних рекомендацій «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування» системно проводилась Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження»з липня 2016 року.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Додатково повідомляємо, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.