Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

Про особливості надання правової допомоги засудженим говорили під час круглого столу у м. Полтаві

Деталі

DSCN5156

 

20 червня 2019 року у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся круглий стіл на тему «Надання безоплатної правової допомоги особам, які перебувають під вартою чи засуджені до позбавлення волі».

Захід мав на меті обговорити проблемні питання щодо забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які перебувають під вартою чи засуджені до позбавлення волі.

Його учасниками стали представники Регіонального, Полтавського місцевого центрів з надання БВПД, адвокати, які співпрацюють з системою, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представники Державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№23)».

Начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Людмила Армеєва розповіла про особливості надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які перебувають під вартою або засуджені до позбавлення волі.

За її словами особи, які засуджені до позбавлення волі, отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу з 25 жовтня 2014 року та мають право на такі послуги як захист; здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Положенням про Регіональний центр, на ряду з іншими повноваженнями, було передбачено забезпечення захисту, складання документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів засудженої особи за її зверненням, або за ухвалою суду в судах, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

«За цей час Регіональним центром видано понад 850 доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги засудженим особам. Найбільше таких доручень було видано у 2017 році – більше 300. Питання, із якими зверталися засуджені за допомогою, найрізноманітніші, але в переважній більшості випадків – у кримінальній царині. Проте не виключенням були й проблеми у цивільному та адміністративному процесах» - резюмувала вона.DSCN5138

Також вона нагадала, що наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 09.10.2018 року №42 було внесено зміни до Положення, а саме – розділено повноваження Регіонального та Місцевого центрів.

Відтепер, Регіональний центр забезпечує лише захист засудженої особи, а Місцеві центри – представництво її інтересів та складання документів процесуального характеру.

У зв’язку із такими змінами, Регіональним центром було направлено листи до установ виконання покарань, а згодом – розроблено відповідні буклети із роз’ясненнями куди та як правильно звернутися за отриманням правової допомоги.

Про особливості роботи Полтавського місцевого центру з надання БВПД та і її організацією для осіб, засуджених до позбавлення волі поінформував присутніх начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Полтавського місцевого центру Юрій Ночовний.DSCN5145

Заступник начальника Державної установи Сергій Пойдьом розповів учасникам круглого столу про організацію роботи установи при наданні безоплатної правової допомоги особам, які перебувають під вартою або засуджені до позбавлення волі.DSCN5149

Також учасники заходу обговорили проблемні питання, які виникають під час роботи із засудженими та акцентували увагу на тісній співпраці системи БПД та установ виконання покарань задля забезпечення ув’язнених якісною правовою допомогою.DSCN5142

DSCN5170

DSCN5160

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.