Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

   

Права та обов’язки юних громадянин

Деталі

70267510 937280613287119 3021032111416016896 nСаме під такою назвою відбулися заходи 12 та 13 вересня для учнів Полтавської  гімназії «Здоров’я» №14.  Під час лекцій  заступниця начальника відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області  Юлія Козаченко  розповіла про те які має права дитина від моменту її народження, як  їм реалізувати ці права, в тому числі і право на безоплатну правову допомогу.

 Метою заходів було формування у дітей правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги. 

«Правовий зв'язок громадянина та держави полягає у взаємних правах та відповідних обов’язках, яких ми, як громадяни нашої держави маємо дотримуватися»,- повідомила фахівчиня Регіонального центру.
За словами Юлії Козаченко як громадяни нашої держави діти мають дотримуватися таких обов’язків як-то : захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів, не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки, неухильно додержуватися
Конституції України та законів України, не посягати на права і
свободи, честь і гідність інших людей.

DSCN6350

Також вона наголосила на тих обов’язках, які вони мають виконувати у школі, а саме: систематично та глибоко оволодівати знаннями та навиками; дотримуватися вимог законодавства України, моральних та етичних норм тобто слухатися старших, чемно себе поводити, допомагати слабшим та виконувати вимоги статуту школи.
На прикладі карти прав дитини учні мали змогу дізнатися до якої інституції слід звертатися за реалізацією того чи іншого права.
Заходи пройшли в атмосфері активного діалогу та жвавого спілкування.
По завершенні уроку діти отримали буклети щодо прав дітей та паспорти прав дитини.

DSCN6374

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.
Додатково повідомляємо, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.