Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 103 гостей та відсутні користувачі

   

Порядок припинення шлюбних відносин за наявності у подружжя неповнолітньої дитини

Деталі

2233

За сімейним законодавством України, якщо подружжя має неповнолітніх дітей, розірвання шлюбу можливе лише за рішенням суду.

Проте, подружжя, яке стало на шлях припинення сімейних відносин має право обрати процедуру оформлення розірвання шлюбу в судовому порядку.

Так, якщо чоловік і дружина, які мають неповнолітню дитину (дітей) обопільно вирішили припинити шлюбні стосунки, вони мають право подати до суду спільну заяву з підтверджуючими документами про розірвання шлюбу. За таких підстав суд розглядає заяву в порядку окремого провадження, передбаченого ч. 3 ст. 234 ЦПК України, що значно скорочує час розгляду.

Якщо ж чоловік та дружина не дійшли спільної згоди, один з подружжя заперечує припинення шлюбних відносин, або не вирішено питання, з ким залишиться проживати дитина та інших важливих питань, один з подружжя подає до суду позовну заяву про розірвання шлюбу, додавши до заяви документи, що підтверджують кожну обставину, викладену Позивачем. Справа в такому випадку розглядається в загальному порядку і подружжю може бути надано строк на примирення.

До Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась мешканка Чутівського району Полтавської області  з тим, що вона бажає припинити шлюбні стосунки зі своїм чоловіком, проте подружжя має малолітню дитину, що унеможливлює розірвання шлюбу в органах ДРАЦСу. Оскільки вона не має коштів сплатити за послуги адвоката, щоб той підготував необхідні документи та здійснив представництво її інтересів в суді, просила надати адвоката за рахунок держави.

Оскільки жінка підпадає під категорію осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», їй було призначено адвоката системи БПД Олену Ульянець.

Вивчивши надані клієнткою документи, адвокат підготувала відповідну заяву до суду та допомогла подати її до суду, після чого представила інтереси жінки в суді.

Завдяки професіоналізму адвоката та вірно обраній правовій позиції і тактиці, відповідачу нічого не залишалось, як визнати позов. Тож, 05 грудня 2016 року Чутівським районним судом Полтавської області було ухвалено рішення про задоволення позову в повному обсязі. Дана справа була розглянута в загальному порядку, оскільки між подружжям існувало чимало претензій та питань один до одного.