Архів новин  

Лютий 2019
По Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   
   
   
   
   

Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 87 гостей та відсутні користувачі

   

«НІ!» булінгу сказали полтавські школярі

Деталі

viber image2

22 листопада 2018 року заступник начальника відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко провела правоосвітній захід з протидії боулінгу для учнів 6 класів Полтавської спеціалізованої школи № 3.

Під час заходу учні дізналися про те, що таке булінг, який він буває, причини цього явища, хто є учасниками булінгу, хто найчастіше стає його жертвами, хто такі булери і що їх спонукає «булити» свою жертву та яка роль спостерігачів у цьому.

«Торік 67% українських дітей або були жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, за даними ЮНІСЕФ. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите», - повідомила про сумну статистику фахівчиня Регіонального центру.

Також Юлія Козаченко поінформувала про те як діяти учням якщо вони стали жертвами булінгу, або якщо вони бачать як булять іншого. Окрім цього вона повідомила про відповідальність за булінг та про те, куди слід звертатися учням, якщо вони стали жертвами булінгу.

«Якщо дитина стала жертвою боулінгу, в першу чергу слід звернутися до Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію – до завуча або директора школи. Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції», - додала вона.

За її словами, якщо дітям потрібна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) слід звернутися до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України). Якщо дитині потрібна психологічна допомога необхідно звернутися на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

Також заступниця начальника відділу повідомила, про те, що 2вересня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, спрямований на протидію булінгу у навчальних закладах. Проект закону пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка встановлює відповідальність за булінг, а також його приховування працівниками навчальних закладів. Потенційний розмір штрафу - до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3 400 гривень.

За її словами поки що це лише проект закону, проте наразі чинне законодавство передбачає відповідальність неповнолітніх за вчинення особливо тяжких злочинів у вигляді нанесення тілесних ушкоджень, відповідальність за які настає з 14 років, або катування, позбавлення волі, відповідальність за які настає з 16 років, а такі злочини часто вчиняються під час булінгу. Крім того, якщо діти які вчинили злочин не досягнули віку з якого наступає відповідальність, то таку відповідальність за них несуть батьки, які в свою чергу притягуються до неї за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов’язків.viber image

Також учні дізналися про можливості загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та інформацію, яку можна знайти про свої права, задля того щоб їх захистити, в тому числі і про можливість ознайомитися з покроковою інструкцією Міністерства юстиції України, якщо дитина постраждала від булінгу.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

   

Безоплатна правова допомога

   

peremishcheni

   

   

   

   

ban

   
   
   

Адвокатам