Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

   

Хто така муніципальна няня? Як скористатися послугою?

Деталі

1150207 munitsipalna nyanya u hmelnitskomu detali ta umovi proektu

Програма муніципальна няня почала діяти в Україні з 1 січня 2019 року. З її допомогою держава може відшкодовувати частину коштів, які батьки сплачують як заробітну плату няні за послугу по догляду за дитиною віком до 3-х років.

Про особливості отримання такої послуги консультують фахівці Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

         Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа – підприємець, або юридична особа, яка надає послуги по догляду за дітьми, крім державних та комунальних закладів.

         Отримувачами послуг можуть бути батьки, або опікуни дитини віком до трьох років, які на законних підставах проживають на території України, незалежно від громадянства.

         Важливо знати, що, відповідно до п.5 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 
від 30 січня 2019 р. № 68
, скористатися послугою не можуть особи, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

         При цьому, компенсація за послуги няні не припиняє відпустку по догляду за дитиною, та не скасовує інші виплати, пов’язані з народженням дитини, а також, не враховується при обчисленні сукупного доходу сім’ї при призначенні усіх інших видів соціальної допомоги.

Компенсація надається у розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, станом на перше січня поточного року, у 2019 році це 1626 гривень.

         Для того, щоб скористатися послугою «Муніципальна няня», перш за все, потрібно укласти договір з нянею, який обов’язково повинен містити назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

         Після підписання договору, протягом місяця необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання, та надати такі документи:

-          заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";

-          заяву про перерахування коштів з метою компенсації послуг муніципальної няні;

-          договір з нянею;

-          документи про проведення розрахунків з нянею, такі, як чеки, чи розрахункові квитанції;

-          свідоцтво про народження дитини;

-          паспорт та картку платника податків.

Для економії свого часу, послугою можна скористатися і в електронному вигляді, за адресою: https://e-nanny.ioc.gov.ua.

Рішення про призначення компенсації послуги «Муніципальна няня» приймається протягом 10 календарних днів, про що, заявнику протягом трьох днів надсилається відповідне повідомлення.

Виплати компенсації здійснюються у безготівковій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок у банку, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому були надані документи що підтверджують витрати на послуги няні.

Слід пам’ятати, що чеки, та інші документи, що підтверджують оплату праці няні, необхідно подавати до органу соціального захисту до 5 числа кожного місяця.

Нагадуємо, що отримати фахову юридичну допомогу громадини можуть звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56 -02-88.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.