Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

   

Диканське бюро правової допомоги відстояло право громадянки на отримання житлової субсидії

Деталі

630 360 1496996560 2557

У листопаді 2018 року до Диканського бюро правової допомоги звернулася жінка з проханням допомогти захистити її права у спорі з місцевим управлінням соціального захисту населення.

Клієнтка пояснила, що внаслідок пожежі її будинок було знищено і вона змушена винаймати собі житло. Зважаючи на скрутне матеріальне становище жінка скористалася своїм правом на отримання адресної державної соціальної допомоги і отримувала в період 2016-2018 років житлову субсидію на оплату комунальних послуг в найманому будинку.

Проте у серпні 2018 року несподівано їй надійшов лист від управління соціального захисту населення, яким повідомили про виявлення подання нею при оформленні субсидії недостовірних даних, що вплинули на визначення суми субсидії, зокрема, що адреса вказаних у заяві про призначення житлової субсидії особових рахунків не співпадає з адресою зареєстрованого місця проживання позивача. В зв’язку з цим управління соціального захисту населення вирішило припинити надання їй субсидії, а суму перерахованих коштів у розмірі 10823,69 грн. повернути до державного бюджету з рахунків організацій – надавачів комунальних послуг. Внаслідок цього у жінки виникла заборгованість, сплатити яку вона не мала змоги, адже єдиним джерелом її доходів є пенсія мінімального розміру.

Представляти інтереси жінки було доручено начальнику Диканського бюро правової допомоги Олександру Олійнику.

Оцінивши обставини справи, зібравши необхідні докази та узгодивши з клієнткою правову позицію, фахівцем бюро було складено та подано до суду адміністративний позов про визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання вчинити певні дії. З огляду на складне матеріальне становище клієнтки також було заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке суд визнав обґрунтованим і задовольнив.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 року у справі № 440/4233/18 позов було задоволено в повному обсязі. Визнано протиправними дії управління соціального захисту населення щодо припинення надання позивачеві раніше призначеної субсидії та повернення сплачених організаціям-надавачам послуг грошових коштів. Зобов'язано управління соціального захисту населення поновити надання жінці раніше призначеної субсидії та повернути грошові кошти на особові рахунки організацій-надавачів послуг.

Було доведено, що жінка помилково зазначила при зверненні за субсидією адресу місця реєстрації замість адреси місця фактичного проживання, однак, дана помилка не вплинула на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, а отже дії управління соціального захисту населення неправомірні.

Таким чином, завдяки кваліфікованим діям Олександра Олійника було захищено інтереси громадянки, що потрапила у складну життєву ситуацію та відновлено її право на отримання житлової субсидії.

Нагадуємо, що Диканське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: с-ще. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), тел. (05351) 9-73-53.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.