Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 76 гостей та відсутні користувачі

   

Безоплатна правова допомога для захисту прав громадян з обмеженими можливостями

Деталі

 28.03.2017invalidypynkt

  28 березня 2017 року в Полтавському обласному осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» продовжив роботу виїзний дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, в роботі якого взяли участь працівники Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.        Громадян з обмеженими можливостями турбувало питання стосовно відновлення втрачених документів про право власності на нерухоме майно.

Як зазначили фахівці Центру документи вимагають відповідального та бережливого ставлення. Відповідальність за їх збереження покладена на власника. Однак у разі втрати або пошкодження документів їх слід відновити в найкоротші терміни. 

З 2013 року згідно з Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) право власності на нерухоме майно підтверджується не документом, а електронним записом в реєстрі.

Документи, що підтверджують виникнення або перехід права власності на нерухомість:

1) укладений в установленому законом порядку договір купівлі-продажу або дарування, предметом якого є нерухоме майно;

2) свідоцтво про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України;

3) свідоцтво про право на спадщину або заповіт, виданий нотаріусом або консульською установою України;

4) виданий нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів;

5) свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката;

6) державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на землю, державний акт на право власності на земельну ділянку або державний акт на право постійного користування землею, видані до 1 січня 2013 року;

7) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

8) інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно. Даний перелік є невичерпний.

Розглянемо на прикладі ситуацію, коли втрачено документ про право власності на будинок.  Оскільки чіткий порядок відсутній, слід скористатись загальними порадами: по-перше, потрібно подати заяву про втрату документів в місцевому відділі поліції і опублікувати в ЗМІ оголошення про втрату. Головне вказати в заяві та в оголошенні дані про документ, прізвище, ім’я та по батькові власника. Також слід зробити копії опублікованого оголошення та довідку з поліції про подану заяву. 

Потім необхідно звернутись до нотаріуса, який здійснював реєстрацію в минулому. А у випадку, якщо він зупинив діяльність або минуло понад три роки з моменту посвідчення правочину (видачі свідоцтва про право власності), то слід звертатись до Державного нотаріального архіву  або в місцевий відділ реєстраційної служби, шляхом подання заяви.

Власник від свого імені заповнює заяву,  в якій зазначає обставини втрати або псування документу, до неї додає довідку з поліції та копії публікацій оголошення і документів, що підтверджують особу заявника. Також необхідно сплатити державне мито. В результаті особа отримує дублікат необхідного документу, який повністю відповідає втраченому та містить відмітку про правомочність.

В подальшому виїзний дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги проводитиме прийом громадян кожного четвертого вівторка місяця з 13:00 до 14:00 за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 45 к.105.

Крім того, реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).