Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

   

Адвокат системи безоплатної правової допомоги захистила право вимушеної переселенки на отримання соціальної допомоги

Деталі

Zulina

У вересні 2015 року до Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД звернулася мати двох малолітніх дітей - громадянка Г., яка є вимушеною переселенкою з тимчасово окупованої території України.

Вона не погоджувалася з рішенням Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради про відмову в призначенні їй соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї на друге півріччя з підстав неможливості проведення обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за фактичним її місцем проживання та мала намір оскаржити вказане рішення в суді.

Згідно з дорученням центру від 25.09.2015 року громадянці Г. було призначено адвоката Жиліну Ольгу Василівну, яка склала адміністративний позов про визнання дій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради щодо відмови в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї протиправними, скасування такого рішення про відмову та зобов’язання державного органу призначити і виплатити громадянці Г. допомогу малозабезпеченій сім’ї.

Не дивлячись на те, що згідно з положеннями ч.2 ст.71 КАС України, обов’язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (суб’єкта владних повноважень), адвокат з клієнтом обрали активну позицію по справі: надавали письмові докази, заявляли клопотання про виклик свідків тощо.

Постановою Київського районного суду м. Полтави від 05.01.2016 року у справі №552/5748/15-а адміністративний позов громадянки Г. задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись із вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 23.02.2016 року апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову суду першої інстанції – без змін.