Найближчі бюро правової допомоги (щоб знайти на карті натисніть на бюро)  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Міністерство юстиції України
   

aWVL2T4IAw01111

   

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

   

Як зберігати #позитивщодня дізнайтеся з нового челенджу #карантинзБПД

Деталі

tchelendjBPD06042020

Пандемія коронавірусу стала справжнім викликом для світової спільноти та за два з половиною місяці практично поширилася на усі континенти і зачепила 80% країн світу. Вона стала перевіркою людства на здатність протидіяти загальноцивілізаційним загрозам, організовуватися для вирішення нагальних проблем, засвоїти життєві уроки і зробити правильні висновки.

Сучасний інформаційний простір містить безліч інформації: це і відео з лікарень і охоплених епідемією міст, і дані наукових досліджень,і звернення науковців, лікарів та політиків. Все це досить швидко стає доступним і впливає на думки та поведінку людей. Проте, на жаль, не вся інформація є правдивою, деякі не зовсім свідомі громадяни намагаються використати ситуацію з пандемією та поширюють фейки, цим самих нагнітаючи і так напружену обставновку у суспільстві. При цьому зараз вдля всіх нас як ніколи важливо зберегти психологічну стійкість.

Про те як зберігати виваженість, де отримати правову інформацію, як отримати юридичну консультацію не виходячи з дому, як залишатися на позитиві говорять у Регіональному центрі з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області.

Детальніше...

Кошти на утримання: як у Машівському бюро правової допомоги допомогли матері стягнути з дітей аліменти

Деталі

maschivka030420

У нас здавна склалася традиція, коли батьки надають допомогу своїм дітям, навіть коли вони вже працюють, мають власних дітей. А ось ситуація навпаки - коли дорослі діти утримують своїх непрацездатних батьків трапляється набагато рідше. У ст. 51 Конституції України закріплено обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Це особистий догляд, надання матеріальної допомоги, представництво, захист прав та інтересів батьків у різних установах тощо.

Трапляється так, що діти не хочуть дбати про своїх батьків. Так сталося і у житті жительки Машівського району. Діти їй жодним чином не допомагали, на прохання матері сплачувати хоча б частину комунальних платежів завжди відповідали відмовою. Жінка має проблеми зі здоров’ям і прожити на невеличку пенсію, сплачуючи за лікування та комунальні платежі їй важко.

Детальніше...

Онлайн-правопросвітництво - сучасна вимога часу

Деталі

vebinarbpdpoltava

Окрім надання консультацій соціально вразливих категорій населення значну увагу фахівці системи БПД приділяють правопросвітництву.Під час правопросвітництва представники РЦ, МЦ та бюро правової допомоги використовють різні форми роботи такі як лекції, круглі столи, години інформування, брейн-ринги, правові вікторини, інсценовані судові засідання для учнів, семінари, інтерактивні уроки, правові квести тощо. Правоосвітніми заходами охоплена різна цільова аудиторія - учні ДНЗ, ЗОШ, ВНЗ, батьки, педагогічні працівники, безробітні, особи з обмеженими фізичними можливостями, які знаходять на обліку у відділах пробації, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, юристи, пенсіонери та інші категорії населення.

Проте, з 17 березня в Україні заборонене проведення масових заходів, тому сучасні реалії вимагають відповідного реагування.   Для фахівців системи безоплатної правової допомоги Полтавщини карантин не канікули та відпустка, а можливість освоєння нових форм роботи. Так, наразі працівники Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги Полтавщини проводять активну інформаційну кампанію щодо роз’яснення прав громадян, можливостей їх реалізації, захисту, нововведення у законодавстві, які набули чинності, які прийняті задля протидії поширення коронавірусної інфекції в Україні.

Детальніше...

Вийшов черговий, березневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Деталі

visnik25.03.2020

Шановні друзі, колеги, партнери!

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області повідомляє про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

У випуску – огляд найважливіших новин системи БПД Полтавщини упродовж березня 2020 року.

Детальніше...

Як отримати правову допомогу на Полтавщині не виходячи з дому

Деталі

89496238 2648678915229756 1095372967224803328 o

Клієнти системи БПД до 23 березня 2020 року мали змогу відвідати центри та бюро правової допомоги. Проте, у зв’язку із погіршенням ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусної інфекції, з 23 березня і до закінчення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно.

Детальніше...

Отримайте правову допомогу від держави дистанційно

Деталі

2233

З 16 березня по 03 квітня 2020 року працівники системи надання безоплатної правової допомоги Полтавщини працюють у віддаленому доступі із застосуванням електронних комунікацій та технологій.

Враховуючи збільшення рівня правових питань та проблем, які виникають,  у тому числі, через впровадження карантину система надання безоплатної правової допомоги посилює роботу своїх дистанційних сервісів надання БПД.

Детальніше...

Карантин та фейки. Або чи притягуються батьки за перебування дітей на вулиці

Деталі

SxubVLEkQnoq8PfiURdMmw defaultСпалах Сovid-19 став серйозним випробуванням для людства. Коронавірус став справжньою бідою 2020 року: країни закриваються на карантин, вводять надзвичайний стан. У таких ситуаціях людство має акумулювати свої ресурси задля боротьби з цією проблемою, але, на жаль багато людей, використовують пандемію як засіб сіяння паніки та розповсюдження неправдивої інформації (фейків). Фейки, чутки та відверта неправда має різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і завершуючи забороною прогулянок із дітьми вулицями міст під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності.

Останнім часом у Полтаві активно поширюють інформацію, що начебто передбачені штрафи батьків, якщо  їхні діти з’являються на вулиці в період карантину. Зазначено, що штрафи почнуть застосовувати саме з 18 березня.  Окрім грошових стягнень, на батьків чекає і позбавлення волі.

Про те, яка відповідальність батьків за перебування дітей на вулиці, зокрема, у нічний час консультують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Детальніше...

Більше статей...

  1. У Полтаві завершився перший етап ХІІ конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
  2. Посилення правової спроможності територіальних громад Полтавщини
  3. Як працюючим батькам реалізувати своє право на відпочинок у разі запровадження карантину
  4. На Котелевщині жінку захистили від домашнього насильства
  5. Про кібербулінг говорили з студентами Полтавської державної аграрної академії
  6. Учасники правознавчого клубу «Феміда» дізналися про можливості системи безоплатної правової допомоги
  7. Система БПД Полтавщини отримала підтримку Полтавської обласної ради
  8. Про виправлення особи після відбуття покарання говорили учасники правового кінозалу у Полтаві
  9. Подолання домашнього насильства – виклики та орієнтири
  10. ПОСИЛЮЄМО ПРАВОВУ СПРОМОЖНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ПОЛТАВЩИНИ